Звернення ВОКК щодо створення Антикризового штабу при МІУ

У результаті бездіяльності влади та ігнорування пропозицій крюінгової громадськості, зокрема щодо створення Антикризового штабу при МІУ, вже через тиждень після складання повноважень ІПДМ прогнозовано припинили роботу Державні кваліфікаційні комісії, заблоковано процес видачі послужних книжок моряка, не функціонує Реєстр документів моряків.

Крюінгова спільнота ВОКК у своїх зверненнях до влади попереджала про можливий колапс в системі, проте керівництво Міністерства інфраструктури не вбачає необхідність рішучих та негайних дій.

Вимушені знову звернутися до міністра інфраструктури з вимогою взяти під його особистий контроль питання організації належної роботи Державної адміністрації морського та річкового транспорту України:   

– оприлюднити в повному обсязі офіційну інформацію на сайті міністерства щодо кількості наявних бланків Посвідчення особи моряка у капітанеріях морських портів та вжитих МІУ заходів з підтримки процесу безперебійної видачі ПОМ, включаючи листування із відповідними державними структурами, до повноважень яких відноситься забезпечення належного фінансування вказаного процесу;

– терміново організувати безперебійну самостійну та рівноправну роботу всіх регіональних  ДКК Державної служби морського та річкового  транспорту в містах Одеса, Маріуполь, Ізмаїл, Херсон. Відновити роботу ДКК в містах Київ та Миколаїв;

– забезпечити визнання з боку ДКК сертифікатів, що підтверджують підготовку моряків у національних тренажерних центрах згідно з їхнім переліком відповідно до Наказу МІУ від 19.05.20 за № 317, та відновлення Реєстру документів моряків.

У разі невідновлення усіх процесів протягом наступного тижня і з урахуванням можливого карантинного локдауну та новорічних канікул, цілком ймовірні катастрофічні наслідки для всієї системи дипломування та працевлаштування українських моряків.

Дякуємо асоційованим членам ВОКК – навчально-тренажерним центрам та вищим морським навчальним закладам за підтримку антикризових заходів та  звернення до міністра інфраструктури!