Зміна екіпажів суден в умовах пандемії COVID-19. Досвід США

Вирішальне значення як для національної безпеки, так й для економічної життєздатності США має безперервність торговельних потоків Морської Транспортної Системи (МТС) країни. В умовах надзвичайної ситуації вкрай важливим є забезпечення функціонування МТС, що зазнає гострих та постійних загроз, спричинених пандемією  COVID-19, а також збереження здоров’я та життя усіх її працівників.

З початку пандемії COVID-19 головними задачами для операторів торговельного флоту США стали безпечна та ефективна зміна екіпажів американських морських суден, тестування членів екіпажу та запобігання інфікуванню на борту суден.  Вирішення цих задач стає складнішим внаслідок нещодавнього різкого зростання випадків інфікування по всій країні. Значні затримки у графіку роботи флоту були також викликані нещодавніми випадками зараження COVID-19 на торговельних суднах США.

Центри з контролю та попередження захворювань США опублікували початкове Керівництво для зміни екіпажів круїзних суден та морських лоцманів. У своєму «Консультативному меморандумі з визначення ключових і критично важливих працівників інфраструктури в умовах реагування на  COVID-19» Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA) визначило працівників транспортної галузі «ключовими» працівниками.  

У квітні 2020 року на запит з боку галузі та  Морської Адміністрації США, в рамках Програми співробітництва управління суднами (SOCP), було розроблено та опубліковано «Керівництво зі спрощення зміни екіпажів американських морських суден в умовах COVID-19». Члени SOCP, торговельні асоціації, галузеві партнери, моряки, постачальники медичних послуг, інші регуляторні зацікавлені організації зробили безпосередній вклад у розробку цього документа, у тому числі завдяки своєму практичному досвіду.

Вказаний документ SOCP був розроблений для надання початкових протоколів, які мають єдине використання у морській галузі США з метою спрощеної ротації екіпажів суден. Цей процес триватиме й надалі. Протоколи змінюватимуться в залежності від даних, що будуть надходити стосовно симптоматики, тестування, лікування та реагування на інфекцію. Дослідження розширятимуть знання про COVID-19 і про те, який вплив він може здійснити на транспортну галузь США і моряків. Водночас, для країни вкрай важливо приділяти увагу здоров’ю та безпеці моряків. Постійне удосконалення будь-яких прийнятих протоколів є необхідним  для мінімізації потенційного ризику зараження всіх тих працівників, які задіяні у суднових операціях.

Інфікування на COVID-19 на торговельних суднах США було зведено до мінімуму завдяки постійним зусиллям та співпраці профспілок, судновласників/операторів, операторів терміналів, галузевих асоціацій та Федеральних агентств. Галузь зазнала значних втрат через пандемію. І не варто очікувати негайних покращень. Незважаючи на усі зусилля галузі, кількість інфікованих  COVID-19  зростає, як і кількість «постраждалих» суден.   

За матеріалами  THE MARITIME EXECUTIVE

https://maritime-executive.com/corporate/socp-crew-change-guidance-update