Заміна екіпажів суден – заклик до створення глобальної системи безпечних коридорів

Фото сайту www.thehindubusinessline.com

Згідно останніх даних Міжнародної Морської Палати, міжнародні морські перевезення забезпечують  90% обсягу світової торгівлі. Морський транспорт – це «двигун»  глобалізації.

За словами Раджеша Унні – засновника та генерального директора компанії Synergy Marine Group, що є оператором більш ніж 300 суден,  «моряки є вкрай важливими  у цьому глобалізованому світі».

Він також підкреслює важкість їхньої праці у складному середовищі, що передбачає тривалі періоди розлуки з рідними. Не всі здатні так працювати, але ті, хто приймає цей виклик, готові взяти на себе виконання складних задач у суворих умовах: «Моряки звикли до труднощів. Але те, що відбувалося з початку карантинних обмежень Covid-19, виходить далеко за рамки «труднощів». Проблема у тому, що необхідно ставитися з повагою до ключових працівників, які забезпечують безперервність світового товарообігу.  Моряки не повинні нести тягар глобальних обмежень.

Криза у зміні екіпажів суден розпочалася як серйозна логістична проблема, і її треба було вирішувати якомога раніше. Замість цього проблема переросла у гуманітарну кризу та створила загрозу безпеці судноплавства, психічному здоров’ю та загальному добробуту моряків».  

«Подовження трудових контрактів без фіксованих термінів або безстрокові контракти не є вирішенням проблеми для моряків або галузі. Потрібна така система заміни екіпажів, яка захищатиме світову торгівлю від подальшого блокування внаслідок Covid-19 або інших пандемій, а також захищатиме права моряків. Це значить, що необхідно впроваджувати транскордонне законодавство та правила, що визнають моряків ключовими працівниками. Треба, щоб уряди співпрацювали для створення глобальної системи безпечних коридорів для заміни екіпажів суден. Треба вже зараз знаходити довгострокове рішення цієї проблеми, а не у розпал наступної кризи».

За матеріалами Businessline www.thehindubusinessline.com/economy/logistics/call-for-global-system-of-safe-corridors-for-ship-crew-change

https://www.thehindubusinessline.com/economy/logistics/call-for-global-system-of-safe-corridors-for-ship-crew-change