Виняткові заходи, які здійснюються урядами у сфері підготовки та сертифікації моряків внаслідок пандемії, мають бути тимчасовими, а сторонам ПДНВ необхідно якнайшвидше повернутися до виконання своїх зобов’язань за Конвенцією та Кодексом ПДНВ

4-8 жовтня 2021 року відбулась 104 сесія Комітету з морської безпеки ІМО, під час якої було обговорено низку важливих питань безпеки морської галузі.

Так, Комітетом було схвалено Керівництво з підготовки та сертифікації моряків для Адміністрацій, Держав прапора та Держав портів під час пандемії COVID-19.
Керівництво містить рекомендовану практику щодо виняткових заходів, прийнятих внаслідок пандемії. У документі викладено принцип тимчасових обставин, відповідно до якого Сторони ПДНВ мають вжити заходів до якнайшвидшого повернення до виконання своїх зобов’язань за Конвенцією та Кодексом ПДНВ.

Комітетом було також схвалено проект резолюції Асамблеї ІМО, яка має бути затверджена на 32-й сесії 6-15 грудня 2021 року.

Проект закріплює питання, пов’язані зі зміною екіпажу, доступом до медичної допомоги, визначенням моряків «ключовими працівниками» та надання морякам пріоритетності у вакцинації проти COVID-19.

Згідно з проектом, урядам пропонується розглянути можливість звільнення моряків від будь-яких національних правил, які вимагають доказу вакцинації проти COVID-19 як умови в’їзду в країни, беручи до уваги визначення моряків «ключовими працівниками» і той факт, що моряки часто подорожують.

Проект резолюції закликає також держави-члени до комплексних дій щодо:

  • визнання відповідних документів моряків для безперешкодного перетину кордонів,
  • впровадження протоколів безпечної заміни екіпажів під час пандемії,
  • надання морякам негайного доступу до медичної допомоги та сприяння медичній евакуації моряків, коли необхідна медична допомога не може бути надана ні на борту судна, ні в порту заходу.

За матеріалами imo. org