Вдосконалення державних сервісів для моряків та шляхів попередження корупційних ризиків у галузі

14 червня в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30» відбулося обговорення плану вдосконалення державних сервісів для моряків та шляхів попередження корупційних ризиків у галузі.

«Українські моряки, які працюють на суднах в міжнародних рейсах щороку приносять в економіку 3-4 мільярди доларів. На плечах моряків, які працюють в Україні – доля галузі. Будь-які реформи морської галузі приречені, якщо ми не забезпечимо базове – нормальні умови праці людей.У фокусі – сертифікація моряків, біометричні паспорти, навчально-тренажерні заклади, верифікація та підтвердження документів. Ми одночасно рухаємо рішення, які вже зараз зупиняють корупційні ланцюжки, та просуваємося до системних і комплексних рішень, які орієнтовані на світовий досвід, виконання вимог міжнародних галузевих конвенцій», — розповів Міністр інфраструктури України, Олександр Кубраков.

Основні тези зустрічі

1. Найближчим часом будуть серйозні кадрові зміни в Державній службі морського та річкового транспорту України. Вже стартував конкурс на керівника Служби.

2. У пріоритеті найближчих 3-4 місяців – створення комфортного прозорого сервісу для моряків за допомогою Єдиного порталу державних послуг “Дія”. Електронний кабінет моряка – тимчасовий інструмент.

3. Частину державних сервісів для моряків буде передано Центрам надання адміністративних послуг.

4. Вже опрацьовується можливість запровадження експерименту із запуску норвезької системи тестування Crew Evaluation System (CES) 6.0.5. Між Міністерством інфраструктури України та ГО «Офіс простих рішень та результатів» підписано Меморандум про співробітництво, який передбачає реалізацією реформ у сфері автомобільного, річкового, морського, повітряного та залізничного транспорту.

TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах вже розпочав пошук експертів для проєкту у сфері цифровізації процесів професійної кваліфікації та дипломування моряків. Кінцевий строк подачі документів: 2 липня 2021 року. Деталі тут: https://bit.ly/3glKRax

За матеріалами Міністерства інфраструкутри України