Уряд зробив перший крок до спрощення системи підготовки та дипломування моряків, – Владислав Криклій

Нет описания фото.
Схема зі сторінки fb.com/vladyslav.kryklii

Cьогодні, 19 серпня, на своєму засіданні Уряд схвалив постанову Кабінету Міністрів України “Деякі питання підготовки та дипломування моряків”, якою повністю передаються функції з питань дипломування моряків до Морської адміністрації, а також запускається процес ліквідації Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків та її представництв (філій, відділень). Дані зміни є першим кроком у спрощенні системи підготовки та дипломування моряків.

Спрощення також передбачає впровадження зручних цифрових сервісів, зокрема, електронного кабінету моряка – sea.e-transport.gov.ua. Це дозволить унеможливити корупцію, а також звільнить моряків від посередників та необхідності особистої присутності. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

“Ми спрощуємо систему підготовки та дипломування моряків, щоб унеможливити корупцію, впровадити зручні цифрові сервіси та звільнити моряка від посередників під час проходження цих процедур. Першим нашим кроком є зменшення кількості органів, залучених до цього процесу. Ми передаємо функції Морській адміністрації та ліквідуємо інспекцію з питань підготовки та дипломування моряків. Вдячний членам Уряду за підтримку цього рішення”, – зазначив очільник Міністерства.

Відповідно до прийнятої постанови, пропонується покласти на Морську адміністрацію повноваження з питань оцінки компетентності та дипломування моряків відповідно до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, а саме:

– ведення єдиного Державного реєстру документів моряків;
– видачу послужних книжок моряка;
– видачу підтверджень визнання дипломів;
– атестацію інструкторів навчально-тренажерних закладів;
– створення державних кваліфікаційних комісій.

Проект постанови розроблений Міністерством інфраструктури задля приведення у відповідність актів КМУ з питань підготовки та дипломування моряків до Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, Кодексу торговельного мореплавства України та інших законів України.

За матеріалами Урядового порталу kmu.gov.ua