Українські моряки проходять тест на COVID-19 перед посадкою

У зв’язку з тим, що ряд країн світу почали спрощувати політику змін екіпажу в умовах пандемії COVID-19, з’явилася інформація про те, що українські крюінгу стали запитувати моряків пройти ПЛР тест на коронавірус перед посадкою на судно. 

На сьогодні уряд України не висовував обов’язкової вимоги цієї процедури, цей захід – виключно ініціатива порту, що приймає або судновласника. Редакція The Maritime Telegraph / «Морський правди» провела розслідування серед одеських крюінгових агентств. Виявилося, серед усіх опитаних компаній, які здійснюють зміну екіпажів в умовах карантину, частина судновласників дійсно запитують пройти тест на COVID-19.

Як пояснили представники крюінгу, відповідальність судновласника – переконатися, що члени екіпажів, які змінюють своїх колег, не є переносниками вірусу перед посадкою і не привезуть захворювання на борт. Не виключено, що моряки можуть заразитися під час трансферу на судно або під час проходження інспекції при заході в порт. Сьогодні ніхто не може дати стовідсоткову гарантію. Однак судноплавні компанії роблять всі спроби уникнути коронавірусної інфекції серед своїх членів екіпажів. Як правило, судновласник покриває повну вартість проведеного тестування морякам і відносить цю процедуру до вимушених і тимчасовим.