Україна залишається в колі держав, що відмовляються захищати моряків?

Головний морський документ – Зведена конвенція МОП «Про працю в морському судноплавстві» (MLC-2006) – в грудні 2020 року набере чинності для островів Кука.

Держава ратифікувала її в кінці 2019 року і стало 96-м членом Міжнародної організації праці (МОП), яка підписала цей документ.

На сьогоднішній день прапор островів Кука є зручним. Судновласникам він вигідний, оскільки знижує податковий тягар, дозволяє економити на фонді зарплати екіпажам судів і по ряду інших причин.

Після вступу MLC-2006 для держави цим судновласникам доведеться дотримуватися вимог Конвенції з усіма поправками та зважати на моряками. Документ в першу чергу захищає інтереси і права моряків.

Незважаючи на те, що у MLC-2006 вже 96 країн-підписантів, багато великих держави, включаючи США, більшу частину країн Південної Америки, Африки, Близького Сходу і Центральної Азії, в тому числі і морська держава Україна, все ще не ратифікували її. На сьогоднішній день Конвенція є одним з основних документів, що захищають соціально-економічні інтереси членів екіпажів морських суден.

Джерело: seafarersjournal.com