Участь керівництва ВОКК у нараді Мінінфраструктури України 28.08.2020 року

Укрпошта розпочала процедуру продажу непрофільних активів, - Владислав  Криклій - Новини - Міністерство інфраструктури України

З метою реалізації протокольних рішень загальних  Зборів асоціації «Всекраїнське Об’єднання Крюінгових компаній»  від 18.08.20 р., керівники ВОКК взяли участь у нараді Міністерства інфраструктури України з обговорення питань ратифікації Україною Конвенції МОП-2006 та імплементації її положень у національне законодавство.

На нараді 28.08.20р. під головуванням генерального директора Директорату морського та річкового транспорту МІУ Ілясевича Ярослава Ярославоваича були присутні:

– Глазков Андрій Володимирович – Перший заступник Голови Державної служби морського та річкового транспорту (МОРАД) МІУ, капітан далекого плавання.

– Ситник Світлана Григорівна – директор Департаменту правового забезпечення МОРАД

– Нікітін Павло Володимирович – кандидат економічних наук, доцент, генеральний директор Асоціації ВОКК

– Сагайдак Олександр Іванович –  секретар загальних зборів ВОКК, капітан далекого плавання

– Сібрін Ігор Юрійович – начальник департаменту з безпеки мореплавства АСК “Укррічфлот”, генеральний директор асоціації “Український Морський Союз”(УМС), капітан далекого плавання

 Руденко Андрій Сергійович – адвокат, партнер асоціації ВОКК

Інші відповідальні працівники директорату та МОРАД 

Представники міністерства поінформували присутніх про стан підготовки до ратифікації Україною Конвенції МОП-2006 та проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із ратифікацією Конвенції МОП-2006, з поправками”. Зокрема, було представлено ідею про повну передачу регулювання діяльності крюінгів від Міністерства економіки до Міністерства інфраструктури України та надання повноважень МОРАД здійснювати таке регулювання шляхом сертифікації крюінгів на відповідність вимогам Конвенції МОП-2006.

Міністерство інфраструктури обґрунтовує необхідність запровадження такого  регулювання чинними рекомендаціями EMSA та тривалим процесом приведення національного законодавства у відповідність до Постанови КМУ від 13.09.2002 № 1371 із поправками 2012 року «Про порядок участі центральних органів виконавчої влади у діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна». Крім того міністерство враховує й досвід окремих морських держав – країн-сусідів України з аналогічним регулюванням діяльності крюінгових компаній.

Керівники виконавчих органів ВОКК та УМС висловили консолідовану позицію крюінгової спільноти про неоднозначність таких обґрунтувань, необхідність більш глибокого юридичного аналізу законодавчих ініціатив МІУ та внесли пропозицію про скликання наступної розширеної міжвідомчої наради із вказаного питання із залученням керівників відповідних підрозділів МЕРТ, що відповідно до чинного законодавства реалізують сьогодні державну політику у сфері зайнятості населення та працевлаштування громадян за кордоном, а також авторів проекту Закону України № 2365, що вже прийнятий у першому читанні та містить заміну ліцензування крюінгової діяльності на більш досконалий та сприятливий для бізнесу вид регулювання. Водночас до уваги чиновників знову були представлені законодавчі ініціативи ВОКК щодо забезпечення максимального залучення професійної крюінгової громадськості до питань регулювання діяльності компаній із посередництва у працевлаштуванні моряків за кордоном.

Представники громадськості також наголосили на неможливості фактичного виконання ні національним судновласником, ні крюінгом окремих положень Конвенції МОП-2006 за умови її ратифікації в існуючій редакції.

Користуючись нагодою, керівництво ВОКК висловило керівнику МОРАД свою занепокоєність сучасним станом справ із оформленням Посвідчень особи моряка, робочих дипломів та термінамі очікування засідання комісій по дипломуванню. Вказано на необхідність відновлення згідно з чинним законодавством процедури прискореного оформлення документів, враховуючи специфіку роботи моряка в цілому та в умовах пандемії зокрема. Вкотре запропоновано одним із реальних шляхів ліквідації тривалих черг на оформлення будь-яких документів та проходження процедур – відновлення повноцінної та автономної роботи регіональних філій ІПДМ в містах Ізмаїл, Херсон, Маріуполь, Київ із визнанням сертифікатів усіх існуючих ліцензованих тренажерних центрів згідно із їх переліком:   http://www.vokk.org.ua/onovleno-perelik-skhvalenikh-utts/