Світовій торгівлі загрожує криза судноплавства – Bloomberg

Світовій торгівлі загрожує криза судноплавства – Bloomberg - Фото
Фото: depositphotos.com

Найгірша криза судноплавства за десятиліття ставить під загрозу світову торгівлю

Майже 20% з 1,6 мільйона моряків у світі застрягли на суднах і не можуть зійти на берег протягом декількох місяців, через це світова торгівля виявилася під загрозою, пише Bloomberg.

Як пише видання, серед основних проблем – порушення трудового права, яке загрожує безпеці моряків, а також глобальному ланцюжку постачання товарів.

Десятки моряків заявили Bloomberg, що опинилися у важкій ситуації: їхні контракти закінчилися, а зарплата затримується більше ніж на два місяці. Моряки не можуть отримати медичну допомогу. На одному із суден капітан помер від серцевого нападу, екіпаж зберігав труп у морозильній камері протягом майже двох тижнів.

“Це найважча ситуація із суднами та екіпажем, яку я бачив за багато десятиліть”, – сказав Ендрю Кінсі, старший консультант із морських ризиків компанії Allianz Global Corporate&Specialty. У кращому випадку, за його словами, очікуються затримки постачання. Компанії намагаються повернути моряків на берег, але багато портів заборонили зміну екіпажу (із 123 торгових портів у різних країнах 45 перестали дозволяти робити це через пандемію коронавірусу).

Хаос у галузі вкрай негативно позначиться на світових постачаннях, оскільки, за даними Всесвітньої конференції ООН з торгівлі та розвитку, близько 80 відсотків світової торгівлі товарами здійснюється через воду.

  • У квітні Світова організація торгівлі дала широкий прогноз потенційного падіння глобальної торгівлі в поточному році – від 13% до 32%, повідомивши, що невизначеність навколо економічного впливу безпрецедентної кризи зберігається. СОТ прогнозує відновлення торгівлі на 21-24% у 2021 році, при цьому результат буде залежати від тривалості спалаху коронавірусу та ефективності заходів у відповідь.

Зп матеріалами https://ua-news.liga.net/