СПІЛЬНА ЗАЯВА ОРГАНІЗАЦІЙ ООН ЩОДО ВАКЦИНАЦІЇ МОРЯКІВ ПРОТИ COVID-19 ТА ПІДТРИМКУ ВПРОВАДЖЕННЯ СЕРТИФІКАТІВ ВАКЦИНАЦІЇ

У спільні заяві, підписаній 25 березня ІКАО, МОП (Міжнародна організація праці), ІМО, ВОЗ та МОМ (Міжнародна організація з міграції), окрім заклику до урядів щодо надання екіпажам морських та повітряних суден пріоритету у національних програмах вакцинації, мова йде також про повну підтримку з боку цих організацій впровадження міжнародної уніфікованої системи сертифікатів вакцинації.

Водночас, організації ООН вкотре закликають уряди вжити невідкладних заходів для визнання моряків та членів повітряних екіпажів ключовими працівниками, щоб забезпечити безперервність морських та повітряних перевезень.

Генеральний директор ICS Гай Платтен, коментуючи дану заяву ООН, звернув увагу на інцидент у Суецькому каналі, що має нагадати урядам і бізнесу, наскільки важливе безперервне функціонування глобальних ланцюгів постачань. На його думку, цей інцидент тільки поглибить існуючу кризу заміни екіпажів.

Текст спільної заяви у циркулярі ІМО – Circular Letter No.4204/Add.38

https://wwwcdn.imo.org/localresources/en/MediaCentre/Documents/Circular%20Letter%20No.4204-Add.38%20-%20Coronavirus%20(Covid-19)%20-%20Joint%20Statement%20Calling%20On%20All%20GovernmentsTo%20Prioritize%20Covid-19…%20(Secretariat).pdf