Розвиток новітніх технологій – загроза виникнення дефіциту висококваліфікованих морських кадрів

фото сайту safety4sea. com 

Протягом останніх років можна спостерігати, як змінюється характер праці в будь-якій галузі внаслідок розвитку нових технологій, таких як штучний інтелект, діджиталізація, кібербезпека, зелені технології  та ін. Як наслідок змінюються вимоги роботодавців до рівня кваліфікації кадрів.

Технологічні досягнення у судноплавній галузі викликали проблему недостатньої кваліфікації, оскільки від екіпажів почали вимагати ті  вміння, які виходять за рамки обов’язкової морської кваліфікації.

З динамічним введенням в експлуатацію «розумних» суден (smart ships) зростає й попит на нове покоління компетентних та висококваліфікованих морських спеціалістів.

Є вагомі підстави вважати, що нові технології істотно вплинуть на необхідний мінімум кваліфікації, способи отримання знань та на відносини між ключовими сторонами на ринку праці.

Згідно дослідження Морської Академії Ллойду, проведеного у 2019 році, більше 67% респондентів вважають, що в галузі існує проблема  прогалин у кваліфікаційних вміннях і навичках, а 20% вказали на дефіцит знань у галузі технологій та IT.

Така ситуація може призвести до серйозних втрат, становити фактичну загрозу для судна, екіпажу і вантажу, а також спричинити негативний вплив на морське середовище.

Щоб запобігти цьому, учасникі судноплавства мають більш ефективно взаємодіяти з навчальними закладами для чіткого визначення актуальних потреб галузі.

Експерти та судновласники вважають, що навчання є ключем до вирішення проблеми дефіциту кваліфікаційних вмінь й дозволить судноплавній галузі здійснювати відповідну підготовку екіпажів задля безпечної й ефективної експлуатації суден та їх технічного обслуговування. 

За матеріалами safety4sea. com