Розширена нарада при Міністерстві інфрастуктури України щодо нагальних питань у сфері підготовки та дипломування моряків

28 жовтня в онлайн режимі відбулась розширена нарада при МІУ щодо нагальних питань у сфері підготовки та дипломування моряків за участі широкого представництва органів виконавчої влади у сфері морського та річкового транспорту, голів профспілок, очільників громадських організацій, представників морської освіти та тренажерної підготовки, сервісних установ, юристів та експертів.
Проведення даного заходу стало, зокрема, результатом низки звернень Асоціації ВОКК та партнерів на адресу МІУ, КМУ та народних депутатів України протягом останніх 3-х місяців.

Представники крюінгової спільноти вкотре наголосили на невирішеності проблем галузі, а саме: періодична відсутність бланків посвідчень особи моряка; тривалі багатомісячні черги на здачу державних кваліфікаційних іспитів для отримання робочого диплому та підтвердження до нього; втручання в процеси так званих «агентів моряка», діяльність яких уповільнює та ускладнює всі існуючі процедури; невизнання з боку ІПДМ сертифікатів певних тренажерних центрів (НТЗ) незважаючи на те, що підготовка в них відповідає вимогам Конвенції ПДМНВ-78, національним вимогам, а НТЗ є такими, що офіційно рекомендовані державою; відновлення повноцінної автономної роботи державних кваліфікаційних комісій (ДКК) в містах Маріуполь, Херсон, Ізмаїл. І, з рештою, побудови системи підготовки та дипломування моряків згідно чинних міжнародних стандартів та кращих зразків національного досвіду.

Представниками морської освіти висвітлено нагальне питання про термінову необхідність відродження практики спільних засідань державних екзаменаційних комісій та ДКК для оперативного отримання випускниками першого робочого диплому та вступу до професії.

Очільники профспілок зосередили увагу на необхідності вдосконаленні організаційно-правової структури Морської адміністрації України для фактичного вирішення задач морської галузі.

Представники органів виконавчої влади галузі запевнили, що всі питання, порушені професійною громадськістю, не залишаться поза увагою, а Морська адміністрація у період реформ, згідно поставлених перед нею завдань, має врахувати всі недоліки та недосконалості в системі підготовки та дипломування моряків.

Крюінговою спільнотою ВОКК запропоновано створити при МІУ Антикризовий штаб по вирішенню усіх розглянутих питань.