Круглий стіл 2019

27 листопада 2019 року відбувся Круглий стіл  «Держава та український крюінг: нормативно-правове регулювання та механізми взаємодії».

Ініціатори

Ініціатором та організатором заходу стала Асоціація «Всеукраїнське Обʼєднання Крюінгових Компаній».

Мета заходу

Метою заходу постала необхідність обговорення низки законодавчих ініціатив, що можуть мати негативні наслідки для роботи крюінгових компаній зокрема, та для системи працевлаштування українських моряків в цілому.

Учасники

Учасниками Круглого столу стали керівники крюінгових компаній, національні експерти з питань трудової міграції, економічно-правових питань морської галузі та представники Міністерства соціальної політики України,  Морської адміністрації, ДП «Сервісний центр морського і річкового транспорту», профільного навчального закладу, представники депутатського корпусу.

Питання

До обговорення були запропоновані важливі питання, що попередньо були узгоджені та направлені членам ВОКК (Програма Круглого столу).

Проведена зустріч продемонструвала гостру необхідність впровадження тісної взаємодії  ініціаторів розробки нормативно-правових актів, законопроектів – фахівців профільних міністерств – з представниками цільової аудиторії – професійними асоціаціями, представниками компаній. Адже законодавчі ініціативи матимуть безпосередній вплив на визначений сектор національного бізнесу і доцільно завчасно та виважено аналізувати можливі наслідки впроваджень будь яких ініціатив.

Результати

Відбулася відверта розмова. Зважаючи на значний обсяг питань, що потребують якнайшвидшого вирішення, визначені напрямки діяльності Асоціації ВОКК з оперативного доопрацювання зауважень та пропозицій до проектів законів; визнана необхідність більш тісної взаємодії з органами законодавчої влади (профільним комітетом ВРУ), виконавчої влади – міністерствами та відомствами – задля донесення позиції українського крюінгу, захисту національного соціально-відповідального бізнесу, що виконує важливу місію з забезпечення роботою українських моряків в умовах  зростання безробіття в державі та фактичної відсутності національного флоту. Також прийнято рішення про необхідність звернення до відповідальних осіб Міністерства інфраструктури з пропозиціями щодо питань вдосконалення роботи національної системи підготовки та дипломування моряків.

Виконавчий орган Асоціації ВОКК висловлює вдячність членам ВОКК за активну позицію під час проведення наради з питань підготовки до проведення Круглого столу, надання пропозицій та зауважень, що стало підґрунтям для формування консолідованої позиції ВОКК та за увагу та виділений час для безпосередньої участі у Круглому столі 27.11.2019 року. Безпосереднє представництво керівників компаній надало обговоренню предметності, змістовності та авторитетного представлення належних аргументів.

Виконавчий орган Асоціації ВОКК вдячний Компанії «Аквасервіс» за надання технічної підтримки заходу (зала, обладнання, організація кава-паузи), транспортні послуги що забезпечило комфортні умови для всіх учасників.