Пороми «Укрферрі» повернуть українців із причорноморських країн додомуПоромні лінії судноплавної компанії (СК) «Укрферрі» продовжують роботу в Чорному морі, залишаючись єдиною регулярною можливістю для повернення українців на рідну землю після припинення авіасполучення, залізничних і автомобільних пасажирських перевезень між Україною і зарубіжними країнами. Про це повідомила прес-служба Асоціації судновласників України.

Зокрема, в суботу, 21 березня, рано вранці вантажно-пасажирський пором Greifswald прибуде з Батумі до Чорноморська. На його борту перебувають 118 громадян України, які повертаються до рідної країни.

Ще одну групу українських громадян забере зі столиці Аджарії 21 березня пором Kaunas. Українці, які перебувають у Туреччині, зможуть повернутися на батьківщину з порту Карасу також 21 березня на поромі Vilnius.

Як наголосила прес-служба, керівництво «Укрферрі» ще за тиждень до оголошення надзвичайних заходів, знаючи про долю круїзного лайнера Diamond Princess, вжило низку заходів для запобігання зараження на борту своїх суден.

«На нашому судні був розроблений план відповідних заходів. Виділено спеціальні приміщення для ізоляції потенційних носіїв вірусу, весь екіпаж отримав додаткові інструкції. Пором отримав тисячу запобіжних масок, три електронні термометри для вимірювання температури у наших пасажирів. Таким же чином оснащені й інші пороми компанії. З іншого боку, ми тісно взаємодіємо з санітарними службами Грузії та України. У всіх пасажирів, що проходять прикордонний контроль, вимірюється температура», — каже капітан Greifswald Максим Бормотов.

Тривають також вантажні поромні перевезення з України до Туреччини і Грузії. Безперешкодно перевозяться залізничні вагони, контейнери, а також вантажні автомашини з водіями. У портах і при посадці на пороми здійснюється контроль стану здоров’я водіїв.

«В цілому, поромні лінії на Чорному морі забезпечують на сьогодні всі транспортні потреби, які виникають. Графік роботи поромних переправ передбачає на найближчі тижні мінімум два рейси щотижня на грузинському і один на турецькому напрямку», — поінформувала прес-служба.

Згідно з даними AIS, паром Greifswald рано вранці у четвер, 19 березня, відчалив із Батумі і зараз перебуває на шляху до Чорноморська.

Кабінет міністрів 14 березня на виконання рішення РНБО тимчасово заборонив в’їзд до України іноземцям та закрив міжнародне регулярне пасажирське авіа-, залізничне і автобусне сполучення. Для громадян України, які подорожують власним транспортом, пункти пропуску на кордоні відкриті. Так, рішенням передбачено тимчасово закрити з опівночі 17 березня по 3 квітня пункти пропуску через державний кордон для міжнародного регулярного пасажирського сполучення (за винятком ряду категорій громадян); тимчасово заборонити з півночі 16 березня по 3 квітня перетинання державного кордону на в’їзд до України для іноземців та осіб без громадянства (за винятком низки категорій громадян).

Встановлені обмеження не стосуються здійснення міжнародних вантажних перевезень.

Джерело: Порти України