ПОНОВЛЕННЯ РОБОТИ КРУЇЗНИХ ЛІНІЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КРЮІНГУ

Набір екіпажів – одна з серйозних проблем, з якою стикнулась круїзна галузь при відновленні своєї роботи. За час карантину багато членів екіпажу працевлаштувались на березі у своїх країнах. При цьому труднощі найму стосуються не стільки керівних посад, скільки рядової команди.

Крім того, не вирішено проблему доступу екіпажів до вакцинації схваленими вакцинами, а також відсутні єдині вимоги до відповідної документації з вакцинації.

Принаймні задовільно вакцинація екіпажів здійснюється у США, де активізувались круїзні порти у Флориді, Техасі, Алабамі та Каліфорнії. Там було вакциновано тисячі членів екіпажів. Тільки у Канавералі було вакциновано 4000 членів екіпажів круїзних лайнерів. Але перезапуск деяких суден у США відкладається не через карантинні обмеження, а внаслідок проблем з крюінгом.

Деякі оператори суден відзначають також й інші проблемні питання, зокрема: визначення нової посади інспектора з інфекційного контролю та документації з оцінки ризику інфікування; проведення тренінгів з правильного використання ЗІЗ, особливо для членів екіпажів, які виконують функції підвищеного ризику; здійснення мікробіологічного нагляду щодо гігієни рук та виконання прибирання і санітарних робіт.

Водночас очікується, що перевірки державного портового контролю, які були пом’якшені під час пандемії, будуть відновлені з особливою ретельністю.

За матеріалами https://www.seatrade-cruise.com/