Подовження термінів дії морських документів – робота триває

Асоціація ВОКК наполягає на конструктивному та виваженому відношенні чиновників до питання подовження термінів дії морських документів, а, відтак на необхідності видання відповідного наказу Міністром інфраструктури та усуненні вимог щодо додаткових узгоджень, зазначених у листі Міністерства інфраструктури України на адресу Міжнародної Морської Організації (IMO) від 23.03.2020 за № 890/46/14-20 (далі – Лист МІУ). Він був підготовлений МІУ відповідно до циркуляру ІМО від 17.03.2020 р. за №4204/Add.5 із рекомендаціями морським державам про подовження термінів документів моряків у зв’язку із застосуванням заходів по боротьбі із коронавірусом COVID-19 .
  “Незважаючи на своєчасні звернення морської професійної громадськості з рекомендаціями щодо змісту Листа МІУ, документ, на наш погляд, має суттєві недоліки у порівнянні з аналогічними документами морських адміністрацій Польщі, Румунії, Грузії тощо. Згідно висновків фахівців морської галузі України (додаються), документ надмірно зарегульований, обтяжений додатковими вимогами, а, головне, не в повній мірі відповідає основній меті – створенню рівних з іншими країнами умов роботи українських моряків в сучасних кризових обставинах.
    З огляду на надані критичні зауваження, вважаємо за необхідне:
1. Підтвердити положення листа МІУ 23.03.2020 за № 890/46/14-20 на адресу ІМО відповідним нормативним актом  міністерства (наказом).
2. Змінити термін подовження всіх кваліфікаційних документів моряків на конкретну дату – до 01.10.2020 року.
3. Вказати повний перелік документів, що подовжуються, включаючи Посвідчення особи моряка та медичний сертифікат.
4.  Вилучити умови щодо узгодження країною прапора судна подовження  термінів дії  морських документів та повідомлення судновласниками Морської адміністрації України про подовження контракту моряка. ” – йдеться у сьогоднішньому листі Асоціації ВОКК до Міністра Криклія.