Питання обов’язковості вакцинації моряків – у фокусі зустрічі представників судноплавної галузі

На Лондонському тижні міжнародного судноплавства, що проходить 13 – 17 вересня, представники галузі обговорили проблеми обов’язкової вакцинації моряків.

За оцінками, приблизно 25% екіпажів з 1,4 мільйонів моряків у світі вже було вакциновано, приблизно третина – неохоче налаштована до вакцинації. Проведення вакцинації екпажів було повільним і складним. Так, більшість моряків – з країн з обмеженим доступом до вакцинації, включаючи Індію та Філіппіни. Інші отримали вакцини Sinopharm (Китай) або Спутнік (Росія), які не визнаються деякими країнами. Таким чином, доступність вакцинації для моряків все ще залишається великою проблемою.

Водночас загострюється питання щодо обов’язковості вакцинації, особливо на тлі зростаючого занепокоєння через нездатність судновласників надати екстрену медичну допомогу та базове лікування морякам внаслідок обмежень через карантинні та імміграційні вимоги. Так, у деяких країнах Азії моряки, які захворіли, не могли отримувати життєво важливе для них лікування.На думку учасників віртуального семінару, присвяченому заміні екіпажів, програма обов’язкової вакцинації моряків не гарантує відкриття кордонів країнами. Ситуація у портах може щомісяця відрізнятися. Китай та країни Далекого Сходу стикнулися з більшими труднощами організації заміни екіпажів, тоді як у Європі цей процес значно покращився.

Незважаючи на те, що замінити екіпаж наразі легше, ніж рік тому, у деяких країнах (таких як Австралія та Філіппіни) це стало набагато дорожче – вартість авіапольтоів збільшилась більш ніж удвічі, іноді утричі у порівнянні з допандемічними показниками.

За підсумками обговорень учасники Лондонського тижня міжнародного судноплавства дійшли висновку, що запровадження обов’язкової вакцинації екіпажів дозволить заощадити багато коштів для судноплавних компаній та врятувати життя моряків. Але це є важким рішенням, оскільки моряка ставлять перед вибором – зберегти або втратити робоче місце в залежності від вакцинації. Тому регулятивні органи мають розробити систему заохочень та стимулів для тих моряків, що вакцинуються.

За матеріалами lloydslist.maritimeintelligence