Панамська морська адміністрація сприяє працевлаштуванню офіцерів та курсантів панамської національності у міжнародній морській галузі

Панамська морська адміністрація (AMP) сприяє працевлаштуванню офіцерів та курсантів панамської національності у міжнародній морській галузі. З цією метою Головне управління з питань моряків (DGGM) провело важливі зустрічі з відомими міжнародними компаніями Mitsui OSK Lines  та Candina Group.

На зустрічі з Mitsui OSK Lines  за участю крюїнгової компанії MOL Manning Service SA було обговорено можливість підписання Меморандуму про співпрацю між AMP-MOL та Міжнародним морським університетом Панами (UMIP) на період у декілька років, з метою формалізації можливостей, які пропонуються компаніями для панамських моряків, а також для сприяння діяльності іншим морським університетам. Морська адміністрація виконуватиме роль менеджера, щоб реалізувати можливість працевлаштування панамських кадетів та офіцерів та збільшити штат панамських моряків на борту суден.  

Крім того, Морська адміністрація прийняла Постанову ADM No 017-2021 від 24.02.2021 р., яка передбачає для судноплавних компаній до 50% пільгової знижки на послуги з технічної документації моряків, працюючих на борту суден Панамського Регістру, а також які працевлаштовують офіцерів та курсантів панамської національності.

Так само було оголошено, що незабаром буде підписано угоду про співпрацю з Японією щодо двостороннього визнання обома країнами (правило 1/10 STCW-78 зі змінами), що надасть панамським морякам можливість працювати на суднах під японським прапором.

На зустрічі з Candina Group, однієї з найпрестижніших мыжнародних компаній з управління, підготовки та перевірки морського персоналу , було узгоджено підписання Меморандуму про взаєморозуміння з Морської адміністрацією, в рамках якого очікується створення на борту суден діяльності академічного типу та сприяння  працевлаштуванню панамських офіцерів, курсантів та молодшого персоналу.

Управління вакансіями здійснюватиметься через базу даних DGGM, яка знаходиться у віданні Департаменту праці Панами. При цьому вся документація заявника або моряка буде надходити на електронну пошту Laborintermediation@amp.gob.pa та після перевірки інформації на відповідність вимогам надаватиметься судноплавним компаніям для проведення решти необхідних перевірок компетентності.

Важливо підкреслити, що обидві зустрічі є результатом дій та зусиль, докладених ключовими учасниками, що входять до складу Комітету –  Панамська морська адміністрація (AMP), Міністерство  праці та розвитку (MITRADEL), Міністерство освіти (MEDUCA), Національний інститут професійної підготовки з питань розвитку людських ресурсів (INADEH), Адміністрація Панамського каналу (ACP), а також представники Панамської асоціації морських офіцерів (APOM), Ради Ректорів Морських університетів,  Панамської морської палати (CMP) .

Цей Комітет було створено згідно з Резолюцією Правління No 032-2019 від 26.12.2019 р. з метою сприяння працевлаштуванню моряків у прозорий спосіб, координації та розширенню практичних можливостей судноплавних компаній і судновласників для панамських моряків.