ООН закликала визнати мореплавців “ключовими міжнародними працівниками”

Міжнародна палата судноплавства (ICS) та Міжнародна федерація транспортних працівників (ITF) написали відкритий лист до провідних організацій Організації Об’єднаних Націй із закликом сприяти змінам екіпажу під час пандемії COVID-19, яка охоплює весь світ.

Він закликає уряди продовжувати рух морської торгівлі в міру продовження пандемії коронавірусу, стверджуючи, що зараз мореплавців потрібно визнати “ключовими міжнародними працівниками”.

Лист було надіслано главам Міжнародної організації праці ООН (МОП), Міжнародної морської організації ООН (ІМО), Конференції ООН з торгівлі та розвитку та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

“Коли пандемія COVID-19 переймається, урядам світу важливо повністю зрозуміти, що 90% світової торгівлі здійснюється транспортом комерційним транспортом, який переміщує продовольство, енергію та сировину у світі, включаючи життєво необхідні медичні засоби”.

«Щомісяця 100000 мореплавців повинні бути змінені з суден, якими вони керують, щоб дотримуватися відповідних міжнародних морських норм, що регулюють безпечний робочий час та добробут екіпажу, щоб вони могли продовжувати безпечну транспортування глобальної торгівлі.

«Зважаючи на їхню життєво важливу роль під час глобальної пандемії, ми пропонуємо, щоб до професійних моряків, незалежно від національної приналежності, слід ставитися як до будь-яких інших міжнародних« ключових працівників », таких як екіпаж авіакомпанії та медичний персонал.

«Таким чином, їм слід приділяти особливу увагу і – незважаючи на необхідність дотримання протоколів з питань надзвичайних ситуацій, – ставитися до них з прагматизмом і розумінням при прагненні подорожувати на свої кораблі та з них.

«Тому ми закликаємо ваші організації підкреслити критичну важливість цього питання разом із урядами країн-членів.

«Ми просимо в терміновому порядку внести цю тему до порядку денного відповідних зустрічей високого рівня, а також, щоб національні органи влади країн-членів вашої організації повинні бути заохочені негайно співпрацювати зі своєю національною асоціацією судновласників та національними моряками. “союз, щоб знайти швидке вирішення цієї серйозної проблеми, яка інакше ризикує перешкоджати глобальним зусиллям щодо подолання пандемії COVID-19”.

Лист підписують Гай Платтен, генеральний секретар Міжнародної пароплавної палати, та Стівен Коттон, генеральний секретар Міжнародної федерації транспортних працівників.

Повний текст можна прочитати за посиланням: https://www.ics-shipping.org/news/press-releases/view-article/2020/03/19/joint-open-letter-to-united-nations-agencies- з глобальної морської транспортної галузі

Джерело: .imarest.org