Новий Звіт BIMCO/ICS про трудові ресурси моряків

Новий Звіт BIMCO/ICS про трудові ресурси моряків попереджає, що галузь повинна значно підвищити рівень підготовки та рекрутінгу, щоб уникнути серйозного дефіциту загальної кількості офіцерів до 2026 року. Наразі 1,89 мільйона моряків обслуговують світовий торговельний флот, експлуатуючи понад 74 000 суден по всьому світу. Поточний дефіцит складає 26 240 сертифікованих офіцерів, що свідчить про те, що попит на моряків у 2021 році випереджає пропозицію. Таким чином, до 2026 року для управління світовим торговельним флотом буде потрібно ще 89510 офіцерів.

Крім того, існує особливий дефіцит окремих категорій офіцерів – з досвідом технічного обслуговування, особливо на рівні управління (Management Level), а в секторах танкерів та морських споруд – нестача Management Level Deck Officers.Хороша новина стосується скорочення за останні п’ять років показників плинності кадрів офіцерів – з 8% до 6%, збереження кваліфікованих моряків та збільшення кількості років їхньої роботи в морі. Збільшився й середній вік офіцерів, які працюють на рівні управління та оперативному рівні (Management Level and Operational Level).

За словами Генерального секретаря ICS Гая Платтена, для задоволення майбутнього попиту на моряків надзвичайно важливо, щоб галузь активно популярізувала морську професію і кар’єру та покращувала морську освіту і підготовку у всьому світі з акцентом на різноманітних навичках, особливо необхідних для екологічного та цифрового аспектів галузі .

Звіт також зосереджує увагу на різноманітності робочої сили моряків, аналізуючи цілий ряд демографічних даних, включаючи вік, національність та стать. Так, спостерігається позитивна динаміка гендерного балансу: приблизно 24 059 жінок виконують обов’язки моряків, що на 45,8% більше, ніж у Звіті 2015 року. Відбулося значне зростання кількості жінок, які отримали сертифікати STCW, причому рейтинги жінок знаходяться переважно в секторах круїзних суден та пасажирських поромів.

Звіт містить детальну інформацію про поточний попит та пропозицію моряків для світового флоту, включаючи дані про конкретні країни; подробиці демографічного складу пропозиції моряків; прогнози щодо ймовірних ситуацій попиту та пропозиції протягом наступних п’яти років; та визначає тенденції морського навчання, найму та утримання персоналу та їх потенційні наслідки.