I Національний Форуму Українського Крюїнгу 2016

Тема I-го форуму: “УКРАЇНСЬКИЙ КРЮЇНГ – ВАЖЛИВА СКЛАДОВА МОРСЬКОЇ ІНДУСТРІЇ”

Ініціатором проведення Форуму стала Асоціація «Всеукраїнське об’єднання крюїнгових компаній», і, як зробив акцент глава Всеукраїнського об’єднання крюїнгових компаній В’ячеслав Кисловський, проведення такого форуму в продиктувало саме час: він став об’єднаної майданчиком для обговорення питань, що визначають сьогодення і майбутнє українського крюїнгу, визначення загальних задач і вироблення консолідованих рішень. Суть проведення форуму полягає в поданні ключової ролі української крюїнгу як основи збереження та відродження морського потенціалу України. У роботі форуму взяли участь всі зацікавлені сторони – керівники та представники профільних об’єднань, спілок, компаній і організацій, установ, крюїнгових компаній, експерти, представники Української морської партії. У Національному форумі українського крюїнгу взяв участь і народний депутат України, лідер Української морської партії Сергій Ківалов.

Темами для обговорення стали ті нагальні питання та проблеми, які сьогодні стоять перед українськими моряками, а це – об’єднання всіх зацікавлених сторін для визначення справжнього і майбутнього українського крюїнгові, загальних завдань і напрацювання консолідованих рішень. Також відбулася презентація ключової ролі української крюїнгові як основи збереження та відродження морського потенціалу України.

На форумі відбулося живе, часом гаряче, обговорення таких тем, як реалії сьогоднішнього дня в питанні українського крюїнгу, умови становлення вітчизняного крюїнгу, його розвиток в сучасних умовах, ті перспективи, які відкриваються перед вітчизняним крюингу.

Один з найважливіших питань, яке пролунало на форумі – міжнародно-правове врегулювання працевлаштування українських моряків.

Вітаючи присутніх, народний депутат України, лідер УМП Сергій Ківалов зробив акцент, перш за все, на те, що дуже важливо, що подібний форум проходить в Одесі – місті, де з морем і морегосподарськими комплексом професійно пов’язана кожна шоста сім’я.

«В Юридичній клініці при Національному університеті« Одеська юридична академія »була створена спеціальна група фахівців, які займаються захистом українських моряків. Її створення продиктувало саме час – до мене, як до народного депутата, звернувся глава Всеукраїнського Об’єднання крюїнгових компаній В’ячеслав Кисловський за тривожним приводу: наші українські моряки досі не мають належного правового захисту за кордоном. Тоді ж В’ячеслав Кисловський звернувся до мене з проханням надавати на постійній основі юридичне забезпечення роботи об’єднання крюїнгових компаній. І ми тепер надаємо таку допомогу. Але турбота про наших моряків, і це основне, повинна здійснюватися системно, на державному рівні. Кафедра морського права нашого університету готує фахівців з цього напряму – тих, хто вже зараз і в майбутньому буде надавати дієву допомогу нашим морякам, всіляко лобіювати їх інтереси », – повідомив Сергій Ківалов.

Як прозвучало в ході форуму, через втрату власного флоту в країні вивільнилися величезна кількість моряків, які зараз йдуть в рейс під прапорами іноземних держав. Хто ж повинен брати на себе вирішення безлічі виниклих у зв’язку з цим питань – держава або представники морської громадськості? Наскільки сильна в цьому питанні відповідна нормативна база? Наскільки тимчасовими є проблеми, пов’язані з українським крюингу, наскільки вони переборні?

«Не можна допускати відсутність єдності або пасивність у питаннях крюїнгу. І дуже важливо, що це розуміють справжні професіонали, які зібралися сьогодні тут, що вони об’єдналися для обговорення рішення всіх питань, які саме час ставить перед нами », – упевнений Сергій Ківалов.

Сергій Ківалов вважає: працевлаштування моряків, їх безпеку, відстоювання їх прав є зараз однією з найбільш нагальних проблем, і дуже важливо, щоб захист людей, пов’язаних з морською галуззю, дотримувалася на всіх рівнях, щоб держава забезпечила їм такий захист.

«Працевлаштування моряків – завдання нагальна, що вимагає прийняття багатьох рішень. І подібні форуми, де зібралися професіонали, необхідні – щоб і держава впритул зайнялася цими проблемами, щоб питання вирішувалися на ділі, щоб наші моряки відчували себе захищеними. Молоді люди у нас сьогодні здобувають вищу або середню спеціальну освіту, що має безпосереднє відношення до морегосподарського комплексу, стають професіоналами. І що ж? Вони у нас не можуть працевлаштуватися, адже флоту немає, він «розвалений». Не можна України, маючи таке географічне положення, не “рухатися» в цьому напрямку! Українська морська партія всіляко лобіює інтереси моряків, що йдуть в плавання під прапорами інших держав, але це ж повинно стати державною політикою! Ось чому так важливо, щоб не тільки в період виборів, коли всі практично партії «згадують» про наших моряків, а постійно, ось як сьогодні, політики, владні структури розуміли важливість цієї проблеми. Ось чому при нашому університеті ми підготували цілу групу докторів і кандидатів наук, юристів високого класу, які спеціалізуються саме на питаннях морського і міжнародного права, щоб надавати реальну допомогу нашим морякам. Ось недавня проблема – затримка наших моряків. Куди звернулися їхні дружини за допомогою? До нас, в Юридичну клініку. Що необхідно зробити в першу чергу? Щоб моряків, які йдуть в рейс під іноземними прапорами, були реально захищені. Адже на ті кошти, які вони отримують від іноземних держав, вони містять свої сім’ї, які перебувають тут, в нашій країні. Ось тому я і направив десятки депутатських запитів, спрямованих на реальний захист наших моряків, щоб вони не ставали заручниками – в прямому і переносному сенсі. Добре, що ці питання теж підняті в ході форуму, щоб прийнята в ході форуму Резолюція стала ще одним реальним важелем у вирішенні багатьох питань, які стоять сьогодні перед нашими моряками », – упевнений Сергій Ківалов.

Нагадаємо, глава Всеукраїнського Об’єднання крюїнгових компаній В’ячеслав Кисловський заявив, що українські моряки досі не мають належного правового захисту за кордоном. В основному це відбувається через те, що Україна не ратифікувала Міжнародну конвенцію про працю в морському судноплавстві. Тоді ж В’ячеслав Кисловський звернувся до народного депутата України, лідера Української морської партії Сергію Ківалову з проханням надавати на постійній основі юридичне забезпечення роботи об’єднання крюїнгових компаній.

Тоді, подякувавши народного депутата України за багаторічну результативну роботу з підготовки високопрофесійних фахівців в захисті інтересів українських моряків на державному рівні, глава ВОКК звернувся до народного депутата України Сергія Ківалова з проханням надати юридичну підтримку у вигляді проведення експертизи у важливій правового питання: «Чи є українські моряки трудовими мігрантами відповідно до положень Закону України «Про трудову міграцію»? »

З огляду на важливість порушеного питання та всієї проблеми, пов’язаної з правовим захистом українських моряків, народний депутат Сергій Ківалов ініціював створення робочої групи з надання юридичної допомоги морякам при Юридичній клініці.

Як пояснив з цього приводу завідувач кафедри міжнародного права НУ «ОЮА» Микола Пашковський,

«Є ряд важливих питань, які вирішити в рамках звичайної адвокатської діяльності неможливо. З цим і пов’язана ініціатива народного депутата України Сергія Ківалова по створенню і роботі робочої групи з правового захисту моряків. Соціальна ініціатива спрямована на те, щоб виявити найгостріші проблеми захисту прав моряків, розбіжності національного законодавства з міжнародним. Необхідно не тільки надавати морякам правову допомогу, а й забезпечити захист їх прав шляхом просування їх інтересів в парламенті ».

Необхідно також відзначити, що на даний момент робоча група з надання юридичної допомоги морякам при Юридичній клініці готує експертні висновки по ряду інших важливих питань, щоб розуміти, як найбільш ефективно захистити інтереси моряків. Експертне співтовариство, яке працює над виробленням рекомендацій в рамках робочої групи, досить авторитетно. У нього входять відомі фахівці в галузі міжнародного, в тому числі морського права, а також студенти і аспіранти Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету.

  • За матеріалами Інтернет-видання: http://www.slovo.odessa.ua/main/16124-v-odesse-prohodit-pervyy-nacionalnyy-forum-ukrainskogo-kryuinga-foto.html#ixzz68NutIjkD