Міжнародна федерація транспортників (ITF) написала відкритий лист урядам, які виступають проти зняття обмежень, пов’язаних з інтелектуальною власністю на вакцини проти Covid

Лист, підписаний 375 профспілками, що представляють понад 12 мільйонів транспортників зі 118 країн світу, було адресовано лідерам Великобританії, Німеччини, Швейцарії та Комісії ЄС із вимогою припинити протидію тимчасовій відмові від прав інтелектуальної власності щодо вакцин, методів лікування та діагностики Covid, що відомо як “відмова від ТРІПС”.*

Документ було надіслано 14 жовтня 2021 року напередодні другого дня засідання Ради ТРІПС Світової Організації Торгівлі (СОТ) у Женеві.

Генеральний секретар ITF Стівен Коттон прокоментував: «Це шизофренія, коли ці три країни та ЄС блокують загальний доступ до вакцин та рятувальних технологій, одночасно стверджуючи, що вони займаються вирішенням кризи ланцюжків постачання».

Глава МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що найбезпосереднішою перешкодою на шляху до повного відновлення є «великий розрив у вакцинації», а професор Сара Гілберт, розробник оксфордської вакцини, попередила, що нездатність забезпечити доступ до вакцини біднішим країнам загрожує появою нових небезпечних варіантів, і що «пріоритетним завданням має бути якнайшвидша вакцинація якомога більшої кількості людей». Сьогодні одноразову дозу отримали менш як три відсотки людей у країнах з низьким доходом.

Транспортна галузь звернула увагу світових лідерів на те, що глобальна транспортна система зіткнеться з неминучою загрозою колапсу, якщо уряди не вдадуться до скоординованих дій для припинення «глобальної гуманітарної кризи та кризи ланцюжків поставок». Керівники транспортних компаній з ІАТА, ICS, IRU та ITF закликали до «невідкладного вжиття заходів для збільшення глобальних постачань вакцин усіма наявними у нашому розпорядженні засобами, щоб прискорити відновлення наших галузей».

TRIPS (Trade-Related Aspects of Intellectual Property Rights) – Угода про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності, яка адмініструється Світовою організацією торгівлі.

За матеріалами https://www.itfglobal.org/

https://www.itfglobal.org/sites/default/files/2021-10/ITF-Trips-Open-Letter-Signatories.pdf