Міністерство інфраструктури розширює заходи для повернення наших співгромадян в Україну

Розширюємо заходи для повернення наших співгромадян в Україну. Про це заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час брифінгу за результатами засідання Уряду України сьогодні, 18 березня 2020 року. Участь у брифінгу також взяли Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Розширюємо заходи для повернення наших співгромадян в Україну. Для цього розроблено логістику. Якщо це авіарейси та спецрейси напрямків Близький Схід і Європа, то пасажири зможуть придбати квитки за доступною вартістю і вилетіти. Логістика для більш віддалених регіонів інша. Спочатку треба дістатися до хабів  – їх перелік дамо, – і уже звідти спецрейсами ми будемо повертати громадян до України. Вся інформація буде у відкритому доступі на сайтах авіакомпаній і Міністерства.  Крім цього, будуть відправлятися спеціальні потяги з Німеччини, Чехії та Польщі», – заявив Владислав Криклій.

Очільник Міністерства наголосив, що авіаційна влада України поновила NOTAM для міжнародних перевізників, якому зазначено, що українці без обмежень можуть повертатися в Україну: «Тому ми наполягаємо на тому, що авіакомпанії мають виконати всі рейси, де в них були зобов’язання. Наразі сьогодні таким чином виконуються авіарейси з Шрі-Ланки та м. Дубай, які авіакомпанія Flydubai затримала  та перенесла. Інші авіакомпанії також здійснять ті рейси, по яким вже було продані квитки, і повернуть українців додому», – підкреслив Міністр інфраструктури України.  

«Що стосується громадського транспорту у містах Київ, Харків і Дніпро, де була зупинена робота метро, то наразі головне завдання для міських голів і місцевої влади – це забезпечити перевезення людей наземним транспортом по тим самим напрямкам, але із дотриманням обмеження до 10 осіб в одному транспортному засобі. Усі ці заходи робляться для безпеки людей. Обмеження мобільності відповідно до рекомендацій ВООЗ є найефективнішим заходом для запобігання розповсюдження коронавірусу», – наголосив Владислав Криклій.  

Джерело: Сайт МІУ