Криза заміни екіпажів використовується для контрабанди людей

Singapore Strait

Міжнародний клуб транспортних посередників (ITIC), спеціалізована страхова компанія для суднових агентів та інших морських фахівців, попереджає, що торговці людьми використовують кризу заміни екіпажів з метою незаконного перетину кордону мігрантами.

За даними ITIC, аферисти, видаючи себе за співробітників судноплавних компаній, домовляються з судноплавними агентами про “заміну екіпажу”. Агентів просять організувати заміну, включаючи бронювання квитків і проживання. ITIC повідомляє, що завдяки агенту, торгівець людьми отримує деяку легітимність і прикриття для своїх незаконних операцій. Після того, як агент судна все організовує, «екіпаж» – насправді група мігрантів – просто зникає.

«Це не нова проблема, але ми спостерігаємо повторне виникнення цієї афери. На жаль, у минулому деякі наші агенти вже потрапляли у подібні афери з неоплаченими рахунками за готель та інші витратами. Більш того, у таких випадках імміграційні органи можуть ще й оштрафувати агентів. Агенти також можуть понести відповідальність за незаконне утримання людей та мають сплатити витрати на репатріацію у разі виявлення мігрантів “, – сказав директор з претензійної діяльності ITIC Ендрю Джамісон. – «Коронавірус суттєво вплинув на процес заміни екіпажів. Проблема контрабанди людей, здається, може відійти на другий план».

Джерело The Maritime Executive 02/11/2020