Криза заміни екіпажів – учасники круглого столу ІМО 13.11.2020 запропонували практичні рішення

Генеральний секретар ІМО К.Лім запропонував представникам агентств ІМО, судноплавних організацій, профспілок, морських, логістичних компаній та асоціацій обмінятися ідеями щодо практичних рішень кризи заміни екіпажів. Зустріч було організовано у форматі віртуального круглого столу 13 листопада 2020 року.

Зокрема, обговорювалися наступні пропозиції:

  • запровадження коридорів охорони суспільного здоров’я;
  • регіональна імплементація протоколів зі спрощення процедур заміни екіпажів у портах/аеропортах;
  •  концепція захищеного цифрового паспорта (або сертифіката) здоров’я моряків.

Учасник зустрічі підкреслили необхідність постійної роботи з підвищення обізнаності про кризу заміни екіпажів на політичному рівні, у тому числі з зосередженням уваги на правах моряків. Багаточисленні випадки, пов’язані з втомленістю членів екіпажів, про які повідомлялось Групі по боротьбі з кризою моряків ІМО, свідчать про гостру потребу у практичних діях.

Було висловлено занепокоєність та засудження недавніх прикладів деяких компаній, що наполягають на включенні у контракти застереження про «заборону заміни екіпажу». Така практика загострює кризу і ще більше загрожує безпеці судноплавства.

У зустрічі взяли участь представники  BIMCO, CLIA, IATA, ICAO, ICS, ILO, IMEC, INTERCARGO, INTERTANKO, ITF, P & I Clubs, WSC, тощо.

За матеріалами Hellenic Shipping News 17/11/2020