ITF – Covid-19: Ваші питання, наші ВІДПОВІДІ

Глобальна пандемія коронавирусу (Covid-19) створює безпрецедентні та несподівані обставинні; вона є серйозним випробуванням не тільки для світової економіки, а й для здоров’я мильйонів людей, для способу нашого повсякденного життя.

Моряків високо цінували и визнавали за їх самовідданість й жертовність, на яку змолоду йдуть заради забезпечення поставок світової спільноті й доставки товарів першої необхідності, від яких ми всі залежімо. Реакція Світової спільноти на кризу висунула на перший план низку найважливіших питань: як забезпечити захист від вірусу таких ключовими ПРАЦІВНИКІВ, як моряки.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підготувала Керівні принципи, а країни адаптували їх відповідно до своїх національних умов, з тим, щоб можна було розробити політику щодо заходів захисту, які дозволили б задовольняти конкретні потреби працівників на робочому місці. Наявні дані свідчать про те, що існує два основних шляхи передачі вірусу Covid-19: повітряно-крапельний та контактний. Окрім того, передача може також відбуватися через предмети, що передають інфекцію та перебувають у безпосередній близькості від зараженої людини. за визначених обставин та у визначених місцях можлива повітряно-крапельна передача. Однак медичне співтоваріство рекомендувало обережний підхід через обмежені знання про цей вірус. Тому посилання робиться на керівні принципи відносно профілактики й захисту, що розроблені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, як авторитетною структурою.

Ми подумали, що важливо зайнятися вирішенням безпосередніх проблем, що стосуються життя на борту суден, про які розповідали нам моряки. Компанії розробили превентивні і захисні заходи, яких слід дотримуватися, проте розуміння кращих практик з гігієни і профілактики підвищить їх ефективність.

Питання і рекомендовані керівні принципи ВООЗ:

1. Носіння засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) знаходяться на судні відвідувачами.
Чи повинні ми бути стурбовані тим, що відвідувачі не носять маски / рукавички та інші ЗІЗ на судні або знімають їх, коли знаходяться всередині судна?

Відсутні переконливі свідоцтва того, що маски дійсно запобігають зараженню, однак вони рекомендуються багатьма національними посібниками для використання в закритих приміщеннях. Слід зробити посилання на політику компанії і просити поширити її на відвідувачів у всіх її аспектах.

Дивіться: Коли і як носити маски

2. Захист при покиданні судна і подорожі додому.
Які засоби захисту слід носити при покиданні судна і подорожі додому (очікування в аеропорту або готелі, посадка на борт і подорож на літаку)?

Залежно від національної політики країни, де може статися висадка, можливо, що компанії повинні надати своїм морякам достатню кількість ЗІЗ при покиданні судна і аж до аеропорту прибуття і / або будинку.  

3. Можлива передача вірусу в камбузі судна. Чи може вірус передаватися при приготуванні їжі в камбузі судна або від кока?

В даний час немає підтвердженого випадку, коли COVID-19 передавався б через їжу або харчову упаковку. Що стосується фруктів і овочів, перед їх обробкою мийте руки з милом і водою. Потім ретельно мийте фрукти і овочі чистою водою, особливо якщо ви їсте їх в сирому вигляді.  

Дивіться: П’ять ключових аспектів для більш безпечної їжі в період COVID-19

4. Умови для сну і захист на борту судна з загальними каютами.
Які належних заходів безпеки в загальних каютах?

Принцип дотримання фізичної відстані, як мінімум, в один метр, повинен враховуватися при плануванні проживання в загальних каютах, з поліпшеними процедурами збирання та дезінфекції.

5. Використання загальних туалетів.
Які запобіжні заходи необхідні для користування і санітарної профілактики загальних туалетів?

Чистіть і дезінфікують поверхні ванної та туалету, по крайней мере, один раз в день. Для чищення слід спочатку використовувати звичайне господарське мило або миючий засіб, а потім після полоскання слід застосовувати звичайне господарське дезінфікуючий засіб, що містить 0,1% гіпохлориту натрію .

Дивіться наступне посилання:

6. Як забезпечити належну санітарну обробку одягу і робочої екіпіровки в загальних пралень на судні?

Дивіться наступні посилання: https://bit.ly/2SH6zKc https://bit.ly/2WcPSIM

7. Рекомендації, що стосуються ЗІЗ для аварійних робіт.
Які рекомендації щодо використання масок, рукавичок і інших ЗІЗ для аварійних робіт на борту, коли дотримання соціальної дистанції неможливо, наприклад, необхідні роботи на палубі або в машинному відділенні, коли потрібно кілька членів екіпажу для підйому та / або ремонту суднового устаткування?

Дотримуйтесь дистанцію не менше 1 метра (3 фути) між собою і оточуючими. Чому? Коли хтось кашляє, чхає чи говорить, він розпилює невеликі краплі рідини з носа або рота, які можуть містити вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько, ви можете вдихати ці краплі, включаючи вірус COVID-19, якщо у людини є це захворювання. В якості запобіжного заходу рекомендується використовувати як мінімум лицьову маску і рукавички для обмеження можливого впливу.

covid-19

Джерело: International Transport Workers’ Federation