ІМО схвалює протокол безпечної заміни екіпажів

Комітет з безпеки мореплавства  ІМО підтримав зусилля держав-членів  щодо запровадження єдиного підходу до безпечної заміни екіпажів в умовах пандемії коронавірусу, внаслідок якої близько 400000 моряків опинились у скрутному становищі.

Минулого тижня на онлайн зустрічі делегатів Комітету було підтримано галузеву ініціативу щодо запровадження протоколів безпечної заміни екіпажів, рішення щодо виконання яких буде самостійно прийматися державами-членами і компаніями.  Ініціативу було представлено галузевими групами, такими як Міжнародна палата судноплавства, Інтеркарго, Всесвітня рада судноплавства, а також 8 країнами, включаючи Великобританію і США.

Протокол встановлює кращі практики для моряків при слідуванні на судно – з моменту відправки на літаку зі своєї країни до посадки на судно в третій країні і в зворотному напрямку. 

Пропозиція ІМО не є обов’язковою і діє лише як рекомендація для держав-членів для врахування та відповідного інформування компаній та інших відповідних зацікавлених сторін.

Протокол заміни екіпажу буде опубліковано у вигляді циркуляра Комітету з безпеки мореплавства ІМО.

Крім того, Комітет підтримав пропозицію групи країн на чолі з Францією, якою передбачено внесення ІМО до своєї публічної бази даних модуля з переліком портів, що сприяють заміні екіпажів, а також переліком національних координаційних центрів з заміни екіпажів. 

https://lloydslist.maritimeintelligence.informa.com/LL1134639/Governments-endorse-crew-change-protocols-as-crisis-persists