ІМО підтримує безпечне відновлення роботи круїзних суден

Міжнародна морська організація (ІМО) та Всесвітня туристична організація ООН (UNWTO) закликають круїзну індустрію та уряди продовжувати свої зусилля щодо безпечного відновлення круїзної галузі.

У спільній заяві, опублікованій 5 листопада 2020 року, ІМО та UNWTO наголошують на важливості круїзного сектору для світової економіки.  Згідно з галузевими даними, круїзний сектор забезпечує 1,2 млн робочих місць і щорічно вносить $150 млрд у світову економіку. Туризм має життєво важливе значення для невеликих острівних держав, надаючи значні соціально-економічні переваги.

Обидві установи ООН також визнають зусилля, яких докладає індустрія, країни та міжнародні організації для забезпечення безпеки, здоров’я та благополуччя пасажирів і екіпажів, а також здоров’я населення держав портів заходу  круїзних суден.

Оскільки круїзні операції по всьому світі було припинено через пандемію COVID-19, круїзна індустрія розпочала перегляд і вдосконалення своїх протоколів для визначення шляхів захисту здоров’я пасажирів, екіпажу і населення. 

Спільна заява закликає уряди використовувати Керівництво з поступового і безпечного відновлення роботи круїзних суден в Європейському Союзі в результаті пандемії COVID-19 (викладеного у Циркулярі ІМО 4204 / Add.26) з метою сприяння відновленню галузі в безпечних умовах, а також використовувати три рамкових документи (для операторів, пасажирів і моряків), розроблені Палатою судноплавства Сполученого Королівства спільно з Міжнародною Асоціацією круїзних ліній (CLIA).

ІМО та UNWTO підкреслюють, що відновлення операцій круїзних суден принесе користь більш широкому колу морського співтовариства, оскільки пасажирські судна беруть участь в Системі автоматизованого збору інформації про рух суден для пошуку і спасіння (AMVER), до них часто звертаються рятувальні координаційні центри про надання допомоги іншим суднам

ІМО і UNWTO нагадують також про заклик до урядів визначити всіх моряків ключовими працівниками й усунути будь-які перешкоди для заміни екіпажів.

За матеріалами IMO. org