ІМО і МОП опублікували спільну заяву із закликом до портових та прибережних держав сприяти швидкій висадці моряків для надання медичної допомоги на березі

У спільній заяві (циркулярний лист №4204/Add.42 від 17 вересня) зазначається, що моряки мають труднощі з отриманням медичної допомоги:
«Отримання такої допомоги може стати питанням життя або смерті для моряків, які захворіли під час роботи на суднах»;
«майже через 14 місяців після публікації Рекомендацій для портових та прибережних держав щодо негайної висадки моряків для надання медичної допомоги на березі під час пандемії COVID-19 (циркулярний лист № 4204/Add.23), моряки все ще стикаються з труднощами в отриманні доступу до такої допомоги».

Забезпечення доступу до медичної допомоги закріплено у Конвенції MLC 2006, а також передбачено прийнятою Спеціальним тристороннім комітетом у квітні 2021 року Резолюцією щодо імплементації та практичного застосування MLC 2006 під час пандемії COVID-19.
Законне зобов’язання надавати медичну допомогу морякам також є невід’ємною частиною міжнародних конвенцій ІМО – SOLAS, SAR та FAL.

Спільна заява вкотре закликала уряди визнати стратегічну важливість морського сектору та відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/75/17, прийнятої 1 грудня 2020 року, визначити моряків як ключових працівників