Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) для бакалаврів та магістрів

У середу, 19 травня 2021, Кабмін ухвалив постанову № 497 про створення єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) для бакалаврів та магістрів, який є аналогом ЗНО.

Восени цього року заплановано апробацію єдиного іспиту за спеціальностями 081 «Право», 293 «Міжнародне право», 281 «Публічне управління та адміністрування» та 272 «Авіаційний транспорт».

У 2022 році єдиний іспит буде поширено на визначені інші спеціальності, зокрема 271 “Річковий та морський транспорт”. Його проведуть на одному з рівнів – бакалавра, магістра або фахового молодшого бакалавра.Подібна система вже успішно працює для студентів-медиків і має назву КРОК.

Громадське спостереження за проведенням ЄДКІ здійснюється з метою забезпечення відкритості та прозорості, широкого та об’єктивного інформування громадськості про його проведення. Відповідальні державні органи повинні забезпечити умови для участі у проведенні ЄДКІ уповноважених представників громадянського суспільства.

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-atestaciyu-zdobuvachiv-stupenya-a497?fbclid=IwAR2UidDZ_-HvjoYVw7_ltW0_uVZCNn59ZSeFD0aOvcfF3R8FpW-3j4IhNG0