Гонконг запропонував схему заміни екіпажів з нульовим контактом

Відповідно до запропонованої схеми, спеціальні чартерні рейси транспортуватимуть у Гонконг моряків, які здали тести на COVID-19 і були на карантині у своїй країні. З літака їх перевозитимуть безпосередньо на круїзне судно, що знаходиться на якірній стоянці. На борту круїзного судна моряки відпочиватимуть, очікуючи на проходження імміграційних процедур і тестування на COVID-19, після чого вони прямуватимуть  на судно реєстрації. Такий саме процес передбачено і  в зворотному порядку для списання екіпажу з судна.

Координатор Проекту з надання допомоги екіпажам (Crew Assist) Джонатан Джонс пояснив: “Моряки, які списуються з судна в Гонконзі, повинні безпосередньо прямувати на  літак. Але дуже часто рейси скасовують, і екіпаж застрягає на борту судна. Запропонована схема може вирішити цю проблему”.

Після спалаху COVID-19 керівниками судноплавної галузі було створено у Гонконзі некомерційну оперативну групу під назвою «Crew Assist», серед засновників якої – директор Ліберійського міжнародного суднового і корпоративного регістру (LISCR). Запропонований план заміни екіпажів сприятиме бізнесу постраждалих від пандемії авіакомпаній і круїзних операторів.

Відповідно до процедури, з метою забезпечення дисципліни, пропонується також накладати фінансові штрафи. Наразі запропонована схема розглядається у Бюро транспорту та житлово-комунального господарства Гонконгу.

За матеріалами Marine Insight 10/11/2020