COVID-19 – консультації юриста

Юридична фірма “АНК” надає консультацію щодо нового порядку видачі лікарняних листів на час загальнонаціонального карантину. 

В подовження серії  консультацій про загальнодержавні заходи протидії розповсюдженню вірусу COVID-19, інформуємо про надані Міністерством юстиції, Міністерством охорони здоров’я, Фондом соціального страхування України щодо нового порядку видачі лікарняних листів на час загальнонаціонального карантину. 

Так, на час карантину та в разі, коли тимчасова непрацездатність викликана карантином, то допомога за рахунок Фонду соціального страхування надається з першого дня та за весь час  відсутності на роботі з цієї причини. 

Допомога з тимчасової втрати працездатності через перебування у лікарні, а також на самоізоляциії, сплачується Фондом соцстраху починаючи  з шостого дня непрацездатності за весь період до повного одужання.

У відповідності до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо попередження виникнення та розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19)”, до  числа страхових випадків доданий період перебування у закладах охорони здоров’я або на самоізоляції у зв’язку  з протидією коронавірусній хворобі.  В такому випадку Фонд повинен компенсувати 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу. Перші п’ять днів непрацездатності сплачуються за рахунок коштів роботодавці. Фонд буде здійснювати виплати на підставі виданого застрахованому працівнику листа непрацездатності. Документом, що має підтвердити факт самоізоляції може бути довідка, надана сімейним лікарем.

Якщо захворіла дитина віком до 14 років, лікарняний лист отримує один з батьків, який працює.  В такому випадку Фонд сплачує лікарняний, починаючи з першого дня хвороби, але не більше  14 календарних днів. В разі знаходження дитини на стаціонарному лікуванні, часового обмеження не існує.  

Особовий порядок видачі листів непрацездатності під час карантину передбачений розділом 5 Інструкції про порядок видачі документів, що посвідчують тимчасову непрацездатність громадян,  затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я  від 13.11.2001 р. № 455.

Отримати лікарняний лист може також особа, яка тимчасово відсторонена від роботи під час карантину, якщо її робота пов’язана у випадку, якщо така особа контактувала з інфекційно хворою людиною та є вірусоносієм, та якщо  вона не може бути переведена на іншу роботу.  Такий лист непрацездатності видається  лікарем-інфекціоністом або лікарем-терапевтом згідно висновку лікаря епідеміолога СЕС 

Джерело: МПУ