Через пандемію країни не виконують зобов’язання за Конвенцією MLC

За повідомленням директора з питань працевлаштування Міжнародної палати судноплавства Наталі Шоу на «CrewConnect Europe» 21 червня, під час пандемії багато країн припинили виконувати свої зобов’язання за конвенцією MLC.

Згідно з MLC, держави порту мають забезпечувати моряків такими правами, як доступ до медичного обслуговування, свобода переміщення, репатріація тіл і стоматологічна допомога, а також мають багато інших зобов’язань. Проте, у більшості випадків це не здійснюється, оскільки пріоритет надається місцевим та національним правилам.

Органи влади в країнах, які ратифікували конвенції, заявляють про неможливість виконувати свої зобов’язання. В окремих сферах існують міжнародні правила, які протирічать одне одному, через що важко встановити, які нормативні акти прийняті у певній країні і мають переважне значення, а які – ні.

Деякі держави прапору не виконують свої зобов’язання щодо заміни екіпажів. За словами Наталі Шоу, держави здаються задоволеними отриманням коштів за реєстрацію суден, але коли справа стосується виконання сплачених зобов’язань, вони дуже швидко ухиляються від цієї відповідальності. Незважаючи на активне лобіювання ICS та ITF, на рівні ООН наразі відсутні повноваження для примусу країн до виконання своїх зобов’язань.

За матеріалами seatrade-maritime.com