Асоціація ВОКК наполягає на вирішенні питання щодо повернення членів екіпажів пасажирських суден зокрема

Умови запровадження карантинних заходів в більшості країн загострили проблему повернення екіпажів морських пасажирських суден на бітьківщину. Адже саме пасажирські та круізні судна на цей час припинили свою роботу.

Асоціація ВОКК наполягає на необхідності вирішення питання щодо забезпечення повернення громадян України – членів екіпажів таких суден, зокрема, в якнайшвидший термін. Відповідний лист направлено до уваги Прем’єр-міністра Шмигаля Д.А., Міністру закордонних справ Кулебі Д.І. та Міністру інфраструктури Криклію В.А.:

“Усвідомлюючи загальні державні заходи із протидії епідемії коронавірусу, Асоціація «Всеукраїнське об’єднання крюінгових компаній» звертається до Вас із надією на порозуміння окремої проблемної ситуації та Вашу особисту допомогу у її вирішенні. Мова йде про особливо вразливу категорію наших співвітчизників, що опинились за межами України в умовах пандемії коронавірусу. Це українські моряки пасажирських суден іноземних судновласників, які перебувають у складних обставинах задовго до блокування кордонів. Якщо підтримка міжнародного торговельного судноплавства, яке забезпечує транспортні потоки товарів першої необхідності та медикаментів, ще змушує морські держави консолідувати зусилля для безперебійної роботи флоту та заміни екіпажів, то моряки пасажирських суден опинились у надто критичній ситуації. Круїзні пароплави вже більше місяця не працюють, знаходяться на відстої у портах чи на рейдових стоянках, а моряки фактично є заручниками ситуації, оскільки позбавлені можливості дістатись берега. У визначені українською державою терміни такі моряки повернутися не змогли за причинами, що абсолютно не залежать від них. Доля таких людей залежить сьогодні від можливостей судновласників, які вимушені пристосовуватись до епідеміологічних обставин та організаційних рішень не тільки України, а й других держав щодо переміщення осіб. Але спроби повернути українських моряків додому постійно тривають. Було організовано чимало чартерних рейсів до України із різних куточків світу. Проте, всіх тих, що мають повернутися додому, відправити у відведений термін не змогли. З огляду на вказану ситуацію, в порядку виключення, просимо надати доручення виконавчим органам забезпечити пропускний режим морякам, що нині прибувають чартерними літаками на територію України. Ліцензовані українські компанії із посередництва у працевлаштуванні моряків за кордон готові надавати чіткі конкретні відомості про громадян, що потребують повернення до батьківщини за нинішніх умов закриття національних кордонів.

Генеральний директор П.В. Нікітін”