Асоціація ВОКК та “Аквасервіс” звернулися за сприянням у вирішенні питання забезпечення “зеленого коридору” для моряків

Компанія “Аквасервіс”  долучилася до вирішення питання забезпечення “зеленого коридору” для моряків та направила лист Анні Дерев’янко – Виконавчому директору Європейської Бізнес Асоціації.

В листі за підписом директора Юркової Т.С. повідомляється:

Шановна Пані Анно!

 

Морська агенція “Аквасервіс” висловлює Вам свою повагу та підтримує ініціативи країн Європейського Союзу щодо попередження поширенню пандемії COVID19. Розуміємо соціальну відповідальності бізнесу в умовах вимушеного карантину та економічного спаду.

            23 березня 2020 року Європейська комісія опублікувала Повідомлення (Комюніке) комісії про впровадження “Зелених коридорів” відповідно до Керівних принципів щодо заходів з облаштування кордонів для забезпечення охорони здоров’я та доступності товарів і істотних послуг (COMMUNICATION FROM THE COMMISSION on the implementation of the Green Lanes under the Guidelines for border management measures to protect health and ensure the availability of goods and essential services. Brussels, 23.3.2020 C(2020) 1897 final.) (надалі – Комюніке, додається). В документі зазначається, що країни Європейського Союзу спрямовують свою політику щодо відкритості внутрішніх кордонів та вільного пересування робітників транспорту незалежно від їх громадянства у тому числі моряків.

 Звертаємо увагу на виключну роль світового судноплавства у світовій та Європейській торгівлі в умовах кризи, що викликана COVID19, як єдиного засобу забезпечення країн світу медичними засобами та товарами першої необхідності задля запобігання колапсу – понад 80% тоннажу торговельного судноплавства.

 З огляду на значний рівень залучення українських морських фахівців до індустрії світового судноплавства – близько 120 тисяч українських моряків працюють на суднах іноземних судновласників та з визначеною періодичністю прямують для здійснення чергової заміни членів екіпажів до місця розташування судна – звертаємо Вашу увагу на важливість оперативного вирішення питання щодо забезпечення українським морякам виключних правил перетину кордону Європейських та світових держав, на період обмежень пов’язаних з COVID19.

Відкритість кордонів країн Європейського Союзу та України для членів екіпажів морських суден, як складової частини вантажних перевезень морським транспортом, що гарантує  збереження ланцюгів доставки основних товарів, в тому числі в галузі медицини та збереження здоров’я, тому важливо забезпечити безперервну можливість здійснення своєї професійної діяльності українськими моряками в складних умовах карантину.

З огляду на вищевикладене, доцільно: привести нормативні документи України у відповідність з міжнародними правилами, в тому числі Європейської спільноти, та виокремити українських моряків в окрему категорію працівників транспортної галузі, яка забезпечує життєдіяльність світових економік; забезпечити українським морякам,  виключні правила транзиту територіями іноземних держав та перетин їх кордонів, втому числі України, на період обмежень пов’язаних з COVID19.

Просимо Вашої допомоги у вирішенні нагального питання.

З повагою,

 

Юркова Т.С.

Директор

 

Усвідомлення важливості місії судноплавства в умовах запровадження карантинних заходів у більшості країн, зокрема аеропортах та залізничних вокзалах цих країн, спонукало морські міжнародні організації звернутися до організацій ООН задля забезпечення своєчасної заміни екіпажів морських суден.

На сьогодні є спільне звернення Міжнародної Палати Судноплавства  з Міжнародною Федерацією транспортних працівників, Європейської комісії, які акцентують увагу на необхідності забезпечення перевезень товарів медичного призначення, гуманітарного та продовольства до країн, що потерпають внаслідок поширення епідемії SARS-CoV-2  та спричиненої нею економічної кризи.

Керуючись рекомендаціями міжнародних організацій Асоціація ВОКК вже направли відповідного листа Голові РНБО-Президенту України клопотання щодо вирішення питання безперешкодного перетину кордону моряками-членами міжнародних екіпажів морських суден: