25 травня 2020 року відбулась відеоконференція, організована Асоціацією «ВОКК» на тему: «Взаємодія із ДП «Моррічсервіс» по вирішенню нагальних питань оформлення документів моряків».

На зустріч була запрошена директор Державного Підприємства «Моррічсервіс» сфери управління Морської Адміністрації України Костюк Ірина Вікторівна. Керівник «Моррічсервісу» нагадала присутнім ідею створення  підприємства та представила основні етапи його становлення та розвитку. 

Керівники компаній-членів ВОКК із Одеси, Києва, Миколаєва, Маріуполя використали можливість поставити керівнику «Моррічсервіса» запитання, що нині турбують представників вітчизняного крюінгу та пов’язані із складною несприятливою ситуацію із оформленням Посвідчень особи моряка (ПОМ) та складання іспитів у Державних кваліфікаційних комісіях (ДКК) ІПДМ Міністерства інфраструктури України. Неузгодженість окремих нормативних актів та повноважень структурних підрозділів міністерства призвели, починаючи із початку року!, до фактичного «блокування» процесу видачі ПОМ, а нині ще й необхідності перездачі моряками при ДП «Моррічсервіс» кваліфікаційних іспитів, що були вже складені шляхом відеоконференцій безпосередньо в ІПДМ під час карантину. 

Навіть при наявності у окремих членів ВОКК сумнівів щодо загальної доцільності створення системи послуг, що надаються ДП «Моррічсервіс», актуальнішою сьогодні постає проблема відповідності практики роботи центрів послуг статутним цілям та задачам діяльності самого підприємства. У разі існування будь-яких перешкод на шляху діяльності,  «Моррічсервісу» необхідно прикладати особистих зусиль для подолання проблем та нести свою частку відповідальності за загальні «провали» у системі сертифікації, дипломування та видачі морякам документів, необхідних для здійснення їх виробничої діяльності, особливо в умовах пандемії. Учасники конференції висловили побажання на адресу очільника «Моррічсервісу» організувати роботу державного підприємства на основі застосування прозорої, зручної, ефективної за часом, витратами та, головне, результатом системи надання послуг морякам. 

Підводячи підсумки відеозустрічі, керівник «Моррічсервісу» та  члени ВОКК  дійшли висновку, що тільки спільними зусиллями, на основі законодавчих норм, враховуючи загальні інтереси держави а також професіоналізм, досвід та нагальні потреби крюінгових компаній можливо подолання всіх тимчасових труднощів та непорозумінь та, з рештою,  створення сталого розвитку національної системи  працевлаштування українських моряків.

—————————————————————————————————-

Керівництво ВОКК висловлює Подяку за організацію та участь у конференції Костюк Ірині Вікторівні, керівникам та відповідальним особам компаній-членів ВОКК, IT-фахівцям та технічному персоналу.