24 січня 2020 р. відбулися чергові збори членів асоціації ВОКК

Перші збори членів Асоціації ВОКК у 2020 року дали старт новим завданням спільноти національного крюінгу.

Учасники зборів отримли інформацію про проходження процедури узгоджень законопроекту № 2365 в Комітеті ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, про участь Асоціації ВОКК в обговоренні зауважень та наданні відповідних пропозицій до документу на етапі підготовки його редакції до винесення для розгляду у сесійну залу. Було висвітлене питання ретельної підготовки рекомендацій ВОКК, активної участі членів ВОКК у наданні пропозицій та чітких формулювань. Наразі слід очікувати розгляду проекту документу депутатами ВРУ задля визначення подальшої стратегії.

Учасники зборів наголосили на необхідності гуртування національного крюінгу, об’єднання в спільноту задля більш активного та усвідомленого розвитку соціально відповідального бізнесу, його захисту від непрофесійних дій чиновництва, зазіхань чисельних перевіряльників. В умовах сьогодення, як ніколи важливі консолідованість, поміркованість, виваженість рішень та дій усіх учасників ринку посередництва у працевлаштуванні моряків. 

Вкотре учасники зборів акцентували виступи на необхідності виокремлення моряка із загалу трудових мігрантів, на абсолютній легальності і прозорості процедур працевлаштування українських моряків, що має відображення в офіційній статистиці.

Водночас було наголошено на небезпечній тенденції щодо “перетікання” рядового складу із морських спеціальностей до лав “пішоходів” через відносно низьку заробітну плату, значну кількість додаткових витрат моряків цієї категорії для підтвердження професійного досвіду, отримання кваліфікаційних документів, проходження додаткових навчань, сертифікацію. Адже “пішоходи” позбавлені аналогічного тривалого та коштовного клопіту та мають змогу працевлаштовуватися в умовах безвізу на комфортні за тривалістю терміни  в Польші, Німеччині й інших європейських країнах.

За результатами розгляду питань порядку денного учасники зборів прийняли низку важливих рішень, спрямованих на консолідацію зусиль не тільки членів Асоціації ВОКК, але й інших компаній – представників легального бізнесу в Україні задля спільного розвитку та створення, нарешті, сприятливого середовища задля його розвитку, задля збереження кадрового потенціалу України в очікуванні відродження національного судноплавства.