22 жовтня за участю ВОКК відбулась розширена нарада підкомітету з питань міжнародної морської політики та безпеки

22 жовтня 2021 року відбулась розширена нарада підкомітету з питань міжнародної морської політики та безпеки Комітету Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Верховної «Сучасний стан галузей підготовки та працевлаштування моряків та його вплив на формування морської політики та захисту національних інтересів України».

На нараді були присутні представники депутатського корпусу, органів виконавчої влади (МІУ, Мінекономіки, Держслужби морського та річкового транспорту, Державної регуляторної служби), громадських організацій – Асоціації ВОКК та Українського Морського Союзу.
З боку керівництва МІУ було окреслено конкретні кроки на шляху вирішення нагальних проблемних питань, зокрема:

– 28 жовтня 2021 р. – початок роботи ДКК та використання в рамках її роботи тестової платформи СES;

– включення до складу Комісії з перевірки НТЦ представників крюінгової спільноти.

Водночас, було підтримано позицію Мінекономіки, ДРС та громадськості щодо збереження чинного регулювання діяльності крюінгу в Україні незалежно від актуального процесу ратифікації Конвенції МОП-2006 року.

Під час наради представникам влади було надано пакет інформаційно-аналітичних матеріалів, документів та пропозицій ВОКК щодо питання підтримки державою процесу отримання перших робочих дипломів випускниками та забезпечення плавальної практики курсантів молодших курсів українських морських ВНЗ.